| Datum: | 12-03-2016 | |
| Tegenstander: | Quick'20 C7 | |
| Uitslag: | ||
Geplaatst door John Martens op 12-03-2016 | ||
Typische 0-0 wedstrijd toch gewonnen!
Met een voorzichtig zonnetje en een temperatuur die rond het middaguur oploopt richting 10°, lijkt het vandaag zowaar een beetje op lente. We spelen op het hoofdveld tegen stadsgenoot Quick’20 C7 en dat betekent op voorhand een spannende wedstrijd.
Vanaf het begin gaat de strijd gelijk op. Beide partijen zoeken voorzichtig de aanval, maar komen vooralsnog niet tot uitgesproken kansen. Pas in de 7e minuut lost Quick het eerste schot op goal, maar Zeb heeft hier weinig moeite mee.
Gaandeweg weten we wel wat meer druk uit te oefenen op onze tegenstander en dit leidt na ongeveer een kwartier tot een eerste corner. Niet één van onze jongens, maar een Quick-verdediger brengt zijn eigen doelman nog aardig in de problemen, door een bal in de rechter onderhoek te koppen. In de scrimmage die volgt lukt het Ruben vervolgens om de bal op goal te schieten. Het schot is goed geplaatst en hard genoeg, maar de uitstekende keeper weet opnieuw zijn doel droog te houden.
De rest van de eerste helft kenmerkt zich door druk over en weer-voetbal, zonder dat zich uitgesproken kansen voordoen. Tot één minuut voor rust! Dan lukt het een Quick-aanvaller toch nog een keer om door te breken. Zijn schot gaat gelukkig ruim naast.
In de rust concluderen we dat dit zo’n typische wedstrijd is, waarin de ploeg die als eerste weet te scoren, waarschijnlijk ook de wedstrijd zal winnen. Belangrijk is dus de zaak achterin dicht te houden en voorin effectief om te gaan met de (kleine) kansjes.
Direct na rust worden we wakker geschud door een gevaarlijk schot van onze tegenstander, dat maar net over gaat.
Daarna nemen wij het initiatief over. Binnen enkele minuten doen zich enkele goede mogelijkheden voor. Eerst is er een goed opgezette aanval over links. Lars legt de bal voor op Milan, die met zijn schot weinig geluk heeft, want opnieuw staat de keeper in de weg. Direct daarna blijft De Esch zware druk op de Quick-verdediging leggen. Het lukt echter niemand het beslissende schot te lossen en de aanval wordt afgeslagen. Nog een minuut later rukt Ties op over rechts en legt de bal voor. Er volgen enkele schoten, waaronder die van Luuk, maar het is weer niet raak.
Na deze hevige stormloop neemt de druk van beide kanten enigszins af. Het beeld van de wedstrijd lijkt een kopie van de eerste helft. Beide ploegen zetten wel aan, maar komen nauwelijks tot echte doelkansen. Onze achterhoede met Brent als effectieve sluitpost haalt iedere angel uit de aanvallen van Quick, maar zelf zijn we ook niet echt in staat een vuist te maken.
We maken ons op voor een 0-0 eindstand als in de 28e minuut Ties vanaf rechts het strafschopgebied intrekt. Een verdediger van Quick ziet het gevaar en maakt met gestrekt been een charge naar de bal. Op het moment dat hij die over de achterlijn tikt, brengt hij door zijn onbesuisde actie ook Ties te val.
Is het een strafschop of niet? De scheidsrechter beslist in ieder geval van wel!
Bodhi neemt plaats achter de bal. Zijn schot is niet echt geplaatst en de keeper weet de bal te stoppen. Maar gelukkig reageert Bodhi alert en weet hij de bal alsnog over de doellijn te werken.
Met nog enkele minuten te spelen, leiden we met 1-0.
Die voorsprong komt in het restant van de wedstrijd niet echt meer in gevaar en zo weten we deze typische 0-0 wedstrijd toch nog met 3 punten winst af te sluiten.